دیوار عشق در فرانسه

دیوار عشق در فرانسه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

دیوار عشاق در پاریس
غوغای دوستت دارم های یواشکی!

 

 

سالهای سال است که در انتظاریم تا شاید دنیا، غرق در صلح شود اما هنوز به این آرزوی دیرینه نرسیده ایم بنابراین در این پست قصد داریم از مکانهایی همچون دیوار چین که سنبل عدم امنیت ملل مختلف و جنگ و خونریزی است  کمی دور شویم به سوی مناطقی برویم که یادمان رفته به آن ها افتخار کنیم، یکی از جاهایی که مقصد عشاق و دل دادگان است، آن جا که هر چه هست سخن عشق است و امید.


با دیوار عشق آشنا شویم:
می خواهیم دیواری را در پاریس شهری مدرن، زیبا و پر از عشاق دل تنگ، ببینیم که می گویند بر خلاف تمام دیوارهای دنیا عشق، صلح و دوستی را فریاد می کشد، با آراز دانلود بیایید تا به دیوار دوستت دارم برویم.
به چه دلیل  به دیدار دیوار دوستت دارم برویم؟
هزاران هتل رمانتیک و عاشقانه برای عاشقان ساخته شده اما این دیوار از حرف دل عاشقان حقیقی می گوید.
از بهترین اماکنی است که می توانید عشق خود را براحتی ابراز کنید.
در آن مکان زیبا می توانید صدها عاشق را در کنار هم ببینید

دیواری به نام دوستت دارم یا عشق در محله ی مونمارت پاریس وجود دارد که از عاشقانه ترین مناطق پاریس محسوب می شود. روی این دیوار ۳۱۱ بار به ۲۵۰ زبان زنده ی دنیا نوشته شده تو را دوست دارم. این دیوار از جنس کاشی است  و کاملا مشخص است که ایده ی فردی خوش ذوق و عاشق، پشت خلق چنین اثر بی بدیل است.
۶۱۲ کاشی هایی که به هم پیوسته اند تا سخن عشق را بر دیدگان عابران نمایان کنند، کاشی هایی کوچک که تنها ابعادشان ۲۱ در 29.7 سانتیمتر است اما حرفی بی انتها و جهانی را در ذهن تداعی آدمی می کنند، مساحت کل دیوار ۴۰ متر مربع است و منظره ای بسیارشگفت انگیز خلق نموده است

سازنده ی دیوار عشق کیست؟
سال ۲۰۰۰ میلادی بود که فردی خوش ذوق بنام فردریک بارون ( Fédéric Baron ) که خوشنویس، مویسقیدان و آهنگ ساز بود؛ ایده ای که برای ساخت دیوار عشق سال ها در سر داشت را توانست به مرحله اجرا در آورد. او دوست داشت به دور دنیا سفر کند و جمله ی دوستت دارم را به زبان های مختلف از مردمان ملل مختلف بشنود و بنویسد، اما او راه سفر را در پیش نگرفت بلکه دفتری تهیه کرد و آن را به افراد دور و برش که به سفر می رفتند می داد تا برایش این جمله را به زبان های مختلف بنویسند، در نهایت او سه دفتر جمع آوری کرد که در آن ۱۰۰۰ بار به ۳۰۰ زبان مختلف نوشته شده بود دوستت دارم. او تلاش برای جمع کردن جملات را از سال ۱۹۹۲ میلای آغاز کرد و در نهایت ایده اش را با هنرمندی به نام کلر کیتو در میان گذاشت و کلر با شکستن صدها کاشی شروع با ساخت دیوار فوق العاده زیبای عشق نمود و پاتوقی برای عاشقان درست کرد که نامش در جهان طنین انداز شده است

 

 


مقالات پیشین:
خیلی زیباست نگاه مثبت انسان ها
تا پروردگار نگاهت می‌کند آرزوهایت نخواهند مرد
اثرات لبخند در حیات انسان
مملو از امید و نشاط باش"سخنانی ارزشمند از آنتونی رابینز"
چند نکته  ارزشمند و حکیمانه
آرامش سنـگ یا آرامش بـرگ
اندیشه کن تا پیشه ور مهربانی باشی!!!
یک ایمیل از طرف خدا