btg3

seo

بازتاب جهانی بایکوت اسکار از جانب ترانه علیدوستی به خاطر رفتار نژادپرستانه ترامپ
بازتاب جهانی بایکوت اسکار از جانب ترانه علیدوستی

بازتاب جهانی بایکوت اسکار از جانب ترانه علیدوستی به خاطر رفتار نژادپرستانه ترامپ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

رئیس جمهور منتخب آمریکا ویزا دادن به ایرانی ها را به مدت یک ماه متوقف کرد. در پی آن ترانه علیدوستی در اکانت توییتر خود نوشت که در مراسم اسکار 2017 شرکت نخواهد کرد و اقدامات ترامپ را نژادپرستانه قلمداد کرد.

 

 

بایکوت اسکار توسط ترانه علیدوستی

با وجود متوفف شدن ویزا، اصغر فرهادی به دلیل داشتن پاسپورت آمریکا مانعی جهت شرکت در مراسم اسکار 2017 ندارد و قانون جدید رییس جمهور امریکا شامل حال وی نمی شود!!!!!

 

ترانه علیدوستی: در اسکار 2017 شرکت نمی کنم

ترانه علیدوستی بازیگر نقش رعنا در فیلم فروشنده امروز در صفحه خود در  فضای مجازی به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشت: « قانون منع ایرانیان و شش کشور دیچر از ورود به آمریکا ، حتی اگر موقتی باشد تبعیض‌آمیز و غیرقابل پذیرش است. نمی دانم این منع شامل وقایع فرهنگی هم خواهد شد یا نه، اما اگر یک درصد هم نشود من برای شرکت در مراسم اسکار به این کشور سفر نخواهم کرد

واکنش ترانه علیدوستی بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های جهان به دنبال داشت، بیشتر سایت های مشهور مانند هافینگتن پست، گاردین، فرانس ۲۴، هالیوود ریپورتر و... تیتر زدند که بازیگر فیلم فروشنده بخاطر تصمیم نژادپرستانه ترامپ، اسکار را تحریم کرد.

ولی در این میان روزنامه نیویورک تایمز در مصاحبه ی ایمیلی با ترانه علیدوستی با او مصاحبه ای کرد.

بازیگر فروشنده در این گفتگو اظهار می کند حتی اگر این ممنوعیت، تاثیری بر توانایی او برای گرفتن ویزا نداشته باشد بازهم روز ۲۶ ماه فوریه در مراسم اسکار شرکت نمی کند.

ترانه علیدوستی در ادامه  عنوان می کند: من تصمیم قطعی گرفتم به مراسم نروم حتی اگر بتوانم؛ چون عمیقا آزرده می شوم که می بینم مردم عادی کشورم به خاطر چیزی که شاید حق قانونی شان باشد تا به فرزندانشان که ساکن خارج از کشور هستند سر بزنند یا دانشجویان به کلاس دسترسی داشته باشند، منع شده اند.

همچنین ترانه  اظهار می کند که او تصمیم خود را با آقای فرهادی درمیان نگذاشته بود و نمی دانست که در مراسم کدام عوامل، حضور پیدا می کنند. علیدوستی می گوید فرهادی غالبا بازیگران نقش نخست فیلم هایش را با خود به مراسم اهدای جوایز خارجی می برد ازجمله به جشنواره فیلم کن که فروشنده با واکنش مثبت منتقدان زیادی مواجه شد.

این بازیگر ایرانی در ادامه می گوید: ایالات متحده آمریکا در تهران سفارت ندارد و ایرانی ها غالبا برای گرفتن ویزا به کشورهای همسایه سفر می کنند.

بسیاری از مردم پرونده های پزشکی اورژانسی دارند. من مطمئنم که همه ایرانی ها برای یک سفر تفریحی به آمریکا سفر نمی کنند. شاید موارد جدی تری داشته باشند. ایالات متحده آمریکا بارها از مهاجران ایرانی و مردمی که در آمریکا کار می کنند و به آن کشور خدمت می کنند سود برده است بنابراین برای من پذیرفتنی نیست به حکومتی احترام بگذارم که به مردم کشورم احترام نمی گذارد.

سخنگوی علوم و هنرهای سینمایی به درخواست فوری نیویورک تایمز برای  ابراز نظر، پاسخی نداده است.

فروشنده ساخته اصغر فرهادی یکی از پنج نامزد اسکار فیلم خارجی زبان  از سوی آکادمی علوم و هنر سینمایی معرفی شده است

کانال تلگرام آراز دانلود

Arazdownload-telegram.jpg - 17.23 kb

مطالب مشابه:
دانلود کامل مراسم اسکار 2017
دانلود کامل مراسم گلدن گلوب 2017